Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajları…

29 Ekim Cumuriyet Bayramı dolayısı ile ilimiz ve ilçemizde ki kurum ve kuruluşlardan haber sitemize gönderilen (haber@arifiyehaber.net) kutlama mesajları… Bu vesile ile arifiye haber sitemiz takipçilerinin ve milletimizi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlarız. Valimiz Çetin Oktay Kaldırım’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı İlgili Haber Toyota Boshoku’da 25. Yıl kutlaması “Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir. İdare usulü, […]

29 Ekim Cumuriyet Bayramı

29 Ekim Cumuriyet Bayramı dolayısı ile ilimiz ve ilçemizde ki kurum ve kuruluşlardan haber sitemize gönderilen (kislacaykoyu@hotmail.com) kutlama mesajları…

Bu vesile ile Kışlaçay Medya haber sitemiz takipçilerinin ve milletimizi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlarız.

Valimiz Çetin Oktay Kaldırım’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

“Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir. İdare usulü, halkın geleceğini bizzat ve bilfiil idare etmesi esasına dayanır. Türkiye Devletinin hükümet şekli Cumhuriyettir” ifadeleriyle 29 Ekim 1923 tarihinde, bundan tam 99 yıl önce kahramanlık dolu büyük bir mücadele sonucu şanla, şerefle ilan edilen Cumhuriyetimizin kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gururu içerisindeyiz.

Milletimizin bağrından çıkmış, demokratik idarenin tam tekamül etmiş hali olan, yüksek fazilet, ahlaki değer ve nitelikleri içerisinde, erdemli, milli haslet ve değerlerine bağlı insanlar yetiştirmeyi gaye edinen ve bu minvalde halkımızın kalkınması, huzur ve refahına büyük katkı sağlayan Cumhuriyetimiz; Aziz Milletimizin her türlü hakkının korunduğu ve kendisini doğrudan ifade edebildiği müstesna bir Devlet yapısı ve idare sistemine sahiptir. Cumhuriyetimiz aynı zamanda toplumun farklı kesimleri arasında herhangi bir fark gözetmeden, onları aynı ülkü, gaye ve değerler etrafında buluşturan, idare edenlerle idare edilenleri ulusal egemenlik çatısı altında ve demokrasi çizgisinde bir araya getiren yegâne yönetim biçimidir.

Türk milleti olarak bizler, bu idareye çok büyük zorluklar, fedakarlıklar ve kahramanlık dolu mücadeleler sonrası kavuşabildik. Vatan toprakları üzerinde sahnelenmeye çalışılan iç ve dış tehditlere karşı el ele, omuz omuza, gönül gönüle kader birliği oluşturarak dünya tarihinde eşine rastlanmamış bir Kurtuluş Savaşı başlattık ve şanlı tarihimize altın harflerle yazdığımız bir mücadele örneği vererek tam bağımsız Cumhuriyetimizi kurduk. Bugün yıl dönümünü kutladığımız Cumhuriyetimizin simgesi olan al bayrağımız, rengini bağımsızlık ve hürriyetimiz uğruna can vermiş Kahraman Şehitlerimizin kanından ve Aziz Milletimizin şanlı direnişinden almaktadır.

Bizler bu anlamlı günde vatanın bağımsızlığı için gözlerini kırpmadan canlarını verenleri hiçbir zaman unutmadık ve ebediyete kadar da unutmayacağız. 2023 yılında büyük bir gururla 100. yılını kutlayacağımız Cumhuriyetimizi, belirlenen yüksek gaye ve hedeflere ulaştırmak ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için üstlenmiş olduğumuz her görevi layıkıyla yerine getirmek uğruna birlik ve beraberlik içerisinde bıkmadan, usanmadan, yorulmadan büyük bir azimle çalışacağız.

Nitekim Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk milletinin her alanda çağdaş medeniyet seviyesine ulaşması amacıyla Cumhuriyetimizin ilelebet bağımsız yaşamasını istemiş ve “Cumhuriyet; fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister” diyerek gelecek kuşaklara emanet etmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle; eşine az rastlanır şanlı bir mücadele sonucu bu aziz yurdu bize vatan yapan, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere; vatanın bölünmez bütünlüğünü, milletin huzur ve sükûnunu sağlayan ve bu kutsal amaç uğruna toprağa düşerek şehitlik mertebesine ulaşmış Aziz Şehitlerimizi rahmet ve minnetle, Gazilerimizi şükranla anıyor; Sakaryalı hemşerilerimizin ve tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun

Başkan Ekrem Yüce, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yılını kutladı. Yüce,  “Bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazilerimizi minnetle yâd ediyorum. Türkiye Yüzyılı vizyonuyla Sakarya’yı geleceğin güçlü Türkiye’sine hazırlamak için gayretle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Cumhuriyetin 99. yılını kutlayan Başkan Yüce, Türkiye Yüzyılı vizyonu ile birlikte Sakarya’yı geleceğin güçlü Türkiye’sine hazırlamak için gayretle çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.

Başkan Ekrem Yüce, “29 Ekim 1923’te Türkiye Cumhuriyeti binlerce yıllık tarihimizin tezahürü olarak doğdu. Tarih boyunca hiçbir boyunduruğu kabul etmeyen, bağımsızlığına düşkün milletimiz; Kurtuluş Savaşı’nda tüm dünyaya gücünü göstermiştir.

Aziz milletimiz tüm zorluklara, tüm imkânsızlıklara rağmen Kurtuluş Savaşı’nda büyük bir zaferle galip geldi. Tarihte eşine az rastlanır bir zafer olan Kurtuluş Savaşı, milletimiz için bir dönüm noktası oldu.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, kahraman şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyorum.

Türkiye Yüzyılı vizyonuyla Sakarya’yı geleceğin güçlü Türkiye’sine hazırlamak için gayretle çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygularla hemşehrilerimizin ve aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ediyorum” dedi.

Başkan Altuğ; “99 yıllık emanetimizi büyük bir onurla geleceğe taşıyacağız”

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Cumhuriyetin kuruluşunun 99. yıl dönümü vesilesiyle açıklamalarda bulundu.

Başkan Altuğ kutlama mesajında şunlara değindi:

“Cumhuriyetimizin 99. yıl dönümünü büyük bir gururla kutluyor ve 2023’teki 100. yıla ulaşacak olmanın heyecanına da şimdiden yaşıyoruz. 29 Ekim 1923, bağımsızlığını ve özgürlüğünü her şart altında korumaya and içmiş bir milletin bu uğurda yapmış olduğu fedakâr mücadelenin tarihidir. Türk Milleti olarak Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarma hedefiyle ilerlerken geçmişimizin sorumluluğunu da asla unutmadık. Cumhuriyetin ilanı ile birlikte Türkiye’de bir kalkınma dönemi başlamış; ekonomi, siyasal, sosyal, kültür ve sanat alanları başta olmak üzere her alanda adımlar atılmıştır. Bizler bağımsızlığını ve ekonomisini tırnaklarıyla kazıyarak bu günlere ulaşan bir milletiz. Yüce Türk Milleti, kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için hiç şüphesiz her zaman tüm gücüyle çalışacaktır. Geçmişten aldığımız 99 yıllık emanetimizi kadar büyük bir onurla geleceğe taşıyacağız.

“99. yılı kutladığımız bu anlamlı günde Cumhuriyet tarihimizin en önemli ve büyük projelerinden olan yerli otomobilimiz TOGG tesislerinin açılışında TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yanında SATSO olarak bizler de yer alacağız. Zor şartlarda kurulan Cumhuriyetimizin yıl dönümünde tarihi bir projeyi hayata geçiriyor olmanın gururunu yaşayacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle; bizlere bu toprakları ebedi yurt kılan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarını, kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Üyelerimiz ve Aziz Milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.”

CUMHURİYETİMİZİN 99.YILI KUTLU OLSUN.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şube Başkanı İsmail Filizfidanoğlu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir basın açıklaması yaptı.

Bugün; birçoklarının imkânsız dediği çetin bir mücadelenin ardından kazandığımız hür irademizin, özgürlüğümüzün tescili Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 99. Yıldönümünü milletçe gurur coşku ve heyecan içerisinde kutluyoruz. Cumhuriyetin 99. yılında daha güçlü, daha kararlı, daha çok çalışan ve daha çok başaran bir Türkiye var.

Ecdadımızın Bize Bıraktığı Mirasın Değerini Bilmeliyiz.

99 yıllık bu tarih, aziz milletimizin zor zamanlarında nasıl yeniden ayağa kalkabileceğini gösteren ve geleceğimiz için hayat dolu örneklerle doludur. Milletçe birlik ve beraberliğimizin tescillendiği bugün, Cumhuriyetimiz için ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir kenetlenme, milli birlik ve beraberliğimizi gösterme günüdür. Bugün, geçmişte yaşadığımız ve hiçbir zaman unutmamamız gereken o kötü günlerde yaptığımız sıkı kenetlenmeyi, birlikte hareket etmeyi, düşmanlara karşı gösterdiğimiz inançlı tutumu başarıyla sonuçlandırdığımız gündür. Aziz şehitlerin acılarını, kahraman gazilerimizin fedakarlıklarını da yüreğimizde hissediyoruz. Türk milleti olarak ecdadımızın bizlere bıraktığı mirasın değerini bilmeli, bu topraklara sahip çıkmalıyız. Bizler MÜSİAD Ailesi olarak, ülkemize ve milletimize ekonomik başarılar kazandırma amacındayız. Ticari gücümüzü arttırma ve ülkemizi ulusal arenada daha iyi temsil etme noktasında çalışıyoruz. Allah bizlere muvaffakiyet nasip etsin.

Rektör Sarıbıyık’tan 29 Ekim mesajı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımlayan SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, “Milletimizin sahip olduğu cevheri işlediğimizde nelerin mümkün olabileceğini gördük” dedi.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Sarıbıyık mesajında, “1923 yılında ilan edilen cumhuriyetimizin 100’üncü yılına bir yıl daha yaklaştık. Kurtuluş mücadelemizin milletimizin zaferiyle taçlanmasının ardından ilan edilen cumhuriyetimiz kadim tarihimizde önemli bir dönüşüm ve yeni bir safha oldu. Zorluklar içerisinde kurularak bugün artık birçok alanda adını duyuran, ön planda yer alan, gelişim ivmesini artırarak sürdüren bir ülke haline geldik. Milletimizin sahip olduğu cevheri çıkarıp bunu işlediğimizde nelerin mümkün olabileceğini hep birlikte görüyoruz. Üniversitelerimiz bunu sağlayan en önemli kurumlar arasında yer alıyor. Biz de SUBÜ olarak nitelik, Ar-Ge ve inovasyon odaklı bir anlayışla şehrimize ve ülkemize katkı sağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah önümüzdeki süreçte güzel ülkemiz bu çalışmaların meyvelerini daha da alacak ve gücüne güç katarak yüzyıllara ulaşacaktır. Bizlere bu güzel yurdu vatan kılan ecdadımızı rahmet ve minnetle, kurtuluş mücadelesini Türkiye Cumhuriyeti ile taçlandıran başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm milli mücadele kahramanlarımızı saygıyla yâd ediyorum. Cumhuriyetimizin 99’uncu yılı kutlu olsun!” diye konuştu.

BBP İl Başkanı Cengiz Bayar’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

BÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Sakarya İl Başkanı Cengiz Bayar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

BBP Sakarya İl Başkanı Cengiz Bayar mesajında, “Terör, ekonomi ve dış politika üzerinden oyunlar kurularak Türkiye dört bir yandan zora düşürüldü. Türk Milletinin diline, dinine, bayrağına, toprağına ve tüm Türk ve Müslüman âlemine sahip çıkmaya, zulmün karşısında dimdik durmaya devam edecektir . Büyük Birlik Partisi olarak, Cumhuriyetimizin 99’inci yılını büyük bir onur ve mutluluk ile kutlarken, vatanımız ve tüm Türk İslam âlemindeki mazlumlar için sorgulanması, mücadele edilmesi gereken her şey için ‘vicdanların sesi’ olmaya devam edeceğimizi bir kez daha yinelemek isterim. Bu düşüncelerle, şehit kanıyla sulanan, ay yıldızlı bayrağına ilham olan, vatan nöbetinde şahadet şerbetini içen tüm aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

BTP İL BAŞKANI SAĞLAM’DAN CUMHURİYET MESAJI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle yazılı bir kutlama mesajı yayımlayan BTP Sakarya İl Başkanı Mehmet Sağlam, “Bağımsızlık yürüyüşünü taçlandıran Cumhuriyet, milletimize Atatürk tarafından verilen en büyük değerimizdir ve bugün, bu onur ve gururu yaşıyoruz” dedi.

Cumhuriyet’in Kurtuluş Savaşı’nda hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Türk milletine Mustafa Kemal Atatürk tarafından verilmiş en büyük değer olduğunu ifade eden BTP İl Başkanı Sağlam, şunları kaydetti;

“Tarifi imkânsız zorluklar ve fedakârlıklarla kurulan cumhuriyetimiz 99 yaşında. 19 Mayıs 1919’da Samsun’da ilk adımı atılan bağımsızlık yürüyüşü, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetin ilanı ile taçlandı.

Cumhuriyet, Kurtuluş Savaşı’nda hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Türk milletine Atatürk tarafından verilmiş en güzel ve en büyük değerdir.

Cumhuriyet en büyük değerimizdir ve bugün, bu onur ve gururu yaşıyoruz.

Her şeyin bitti sanıldığı bir anda, “Ya istiklal ya ölüm” diyerek bağımsızlık ateşini yakan Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarına selam olsun.

Onlar bu ülke için, bizler için, gelecek nesiller için ve hatta tüm dünya için büyük bir iş başardılar. Ancak aradan geçen bir asır sonra ülke olarak geldiğimiz nokta, ne yazık ki içimizi acıtıyor.

99 yıl sonra çok vahim bir noktadayız

Ekonomide yaşanan büyük çöküş, paramızın tüm para birimleri karşısında erimesi, dış politikadaki tutarsızlıklar ve itibarsızlıklar, en hayati meselelerin oy hesabıyla iç politika malzemesi yapılması velhasıl spordan eğitime kadar pek çok konudaki vahim tablo ortada.

Bu tablo içimizi karartıyor, vatandaşımız ağır zamlar altında eziliyor, ülkemiz göçmen deposu haline gelirken, gençlerimiz bu ülkeyi terk etmenin hesabını yapıyor.

Cumhuriyetimizin 100. yılına 1 kala böyle bir manzara ile yüz yüze olmak gerçekten de dramatik bir durum.

Türkiye çaresiz değil

Neden bu hale geldik? Bu sorunun cevabının Atatürk’ün gençliğe hitabesinde olduğunu hatırlatmak isterim.

Peki ne yapacağız, çaresiz miyiz? Elbette çaresiz değiliz! Dün umutların tükendiği anda Mustafa Kemal vardı, bugün de Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) var.

‘Atatürk vatandır’ diyen ebedi liderimiz Prof. Dr. Haydar Baş’ın bize bıraktığı BTP, bu ülkenin bağımsızlığının ve yaşanan krizlerden çıkışın teminatıdır.

BTP varsa çözüm var

Bu noktada Atatürk’ün “Arkadaşlar! Gidip, Toros Dağları’na bakınız, eğer orada bir tek Yörük çadırı görürseniz ve o çadırda bir duman tütüyorsa, şunu çok iyi biliniz ki; bu dünyada hiçbir güç ve kuvvet asla bizi yenemez” sözlerini hatırlatmak isterim.

Bugün de bu ülkede evinin ışıkları yanan, dumanı tüten bir Bağımsız Türkiye Partili olduğu sürece, bu ülkenin bağımsızlığı için çalışacak birileri var demektir.

Parti olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kıyamete kadar yaşatacak plan, program ve kadroya herkesten fazla biz sahibiz.

Bu yolda rehberimiz, ebedi liderimiz Prof. Dr. Haydar Baş’ın Milli Ekonomi Modeli’dir, Ehl-i Beyt duruşudur, Hoş Geldin Atatürk duruşudur.

Bu anlayışla milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlar, nice kutlu yıllara hep birlikte ulaşmayı temenni ederim.”

avcılar escort antalya escort ataköy escort ataşehir escort avrupa yakası escort bahçelievler escort bahçeşehir escort bakırköy escort beşiktaş escort beylikdüzü escort bodrum escort bursa escort eskişehir escort etiler escort fatih escort gaziantep escort halkalı escort izmir escort izmit escort kadıköy escort kartal escort kayseri escort kocaeli escort konya escort kurtköy escort kuşadası escort maltepe escort mecidiyeköy escort mersin escort pendik escort samsun escort şirinevler escort şişli escort taksim escort ümraniye escort denizli escort diyarbakır escort istanbul escort nişantaşı escort

YASAL UYARI : Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.