Ak Parti’den Fındık fiyatına müdahale geliyor.
9 okunma

Ak Parti’den Fındık fiyatına müdahale geliyor.

ABONE OL
10.09.2022 03:16
Ak Parti’den Fındık fiyatına müdahale geliyor.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, serbest piyasadaki fındık fiyatlarının TMO fiyatının çok altında olduğunu belirterek duruma müdahale edeceklerini söyledi.

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu Altaş TV’de katıldığı Gündem Özel programında önemli açıklamalarda bulundu. Serbest piyasada fındık fiyatlarının TMO fiyatının yaklaşık 10 lira altında olmasını değerlendiren Metin Gündoğdu duruma müdahale edeceklerini söyledi.

Gündoğdu, “Serbest piyasada fındık fiyatının düşük olması doğru bir şey değil. Üreticilerimizi sık boğaz etmektir bu durum. Bu durumla alakalı Ankara’da görüşmeler yapacağız. Rekabet Kurulu ise Rekabet Kurulu başka bir kurul ise başka kurul devreye sokacağız. Fındığı ucuza almak isteyenler ile ilgili bir şeyler yapılacak” dedi.

Üreticilere de çağrıda bulunan Metin Gündoğdu, “Üreticilerimize de sesleniyorum. Fındığı pazara hızlı indirmeyin. Bu süreci beraber yöneteceğiz. Üreticimizin mağdur olmaması için çaba göstereceğiz. Serbest piyasaya müdahale edilmesi gerekiyorsa edilecek. Üreticimiz de pazara fındık indirmeyerek müdahalesini yapsın” diye konuştu.

Kaynak : https://www.oxijen.tv/haber/12084657/ak-partiden-findik-fiyatina-mudahale-geliyor

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.