Bu topraklar sonsuza kadar bizim..
5 okunma

Bu topraklar sonsuza kadar bizim..

ABONE OL
21.06.2021 15:42
Bu topraklar sonsuza kadar bizim..
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sakarya Milis Kuvvetleri Anma ve Yaşatma Derneği Kurucuları ve gazi torunları, Adapazarı’nın Kurtuluşu’nun 100’üncü Yılı’na özel yaptıkları açıklamada, “Allah atalarımızdan ve Mustafa Kemal Atatürk’ten razı olsun. Ne kadar uğraşsak onlara borcumuzu ödeyemeyiz” diye belirtildi.

Sakarya Milis Kuvvetleri Anma ve Yaşatma Derneği Kurucuları ve gazi torunları, Adapazarı’nın Kurtuluşu’nun 100’üncü Yılı’nda özel açıklamalarda bulundu. Şanlı tarihimizin yaşayan tanıkları, “Allah atalarımızdan ve Mustafa Kemal Atatürk’ten razı olsun. Ne kadar uğraşsak onlara borcumuzu ödeyemeyiz” dedi.

BU BİR MİLLİ MÜCADELE ÖRNEĞİ

Gazi torunu Nebahat Demircioğlu, “Ben Gazi Onbaşı Şaban Dilbaz’ın torunuyum.  Adapazarı’nın kurtuluşu bizim için çok önemli. Bu bir milli mücadele örneğidir. Dedelerimiz gönüllü olarak İpsiz Recep, Halit Molla, Yahya Kaptan’ın yanında beraber savaştılar. Dedem gönüllü olarak savaşa katılmıştır. Onlar bizler için canını ortaya koyarak sonuna kadar savaştılar ve Adapazarı’nı düşman işgalinden kurtardılar.  Dedemi gördüğümde belinde üç tane şarapnel parçası vardı.  Dedem o şarapnel parçasını aldırmadı. ‘Mezara götüreceğim’ dedi.  O zaman bu beni çok etkilemişti. Aklıma geldikçe gözlerim dolar. Bu vatan için çok mücadele ettiler. Adapazarı’nın kurtuluşu kutlu olsun” dedi.

İMKANSIZLIKLAR İÇİNDE

Gazi torunu Sami Nafay, “Adapazarı düşman işgalinden kolay kurtulmadı. Çok şehit verdik. İmkansızlıklar içinde savaştık. Ve kazandık. Biz gazi torunları olarak çok duyguluyuz. Her gün bize anlatılanları hatırlıyoruz. Rahmetli dedemin 750 yıllık kılıcı bana kaldı. Onu hala saklarım ve korurum. Bizler onlara minnettarız. Bu vatan, bu topraklar türlü zorluklar içinde kurtuldu. Her bir toprak parçasının bile değerini bilmemiz gerekiyor. Allah atalarımızdan ve Mustafa Kemal Atatürk’ten razı olsun. Ne kadar uğraşsak onlara borcumuzu ödeyemeyiz” şeklinde konuştu.

BU TOPRAKLAR SONSUZA KADAR BİZİM

Milli Mücadele yıllarındaki dayanışma ruhuna dikkat çeken gazi torunu Nail Okur, “Bütün halkın birlik ve beraberliği ile düşman yurttan atılmıştır. Bizler dedelerimizin emanetini sonuna kadar taşımaya devam edeceğiz. Bu maneviyat bize ömür boyu yeter. Allah Türk halkının yardımcısı olsun. İnşallah nice zaferler Türklerin olsun. Allah atalarımızdan razı olsun. Bu topraklar sonsuza kadar bizimdir” dedi.

Haber // Alperen Durmuşkaya

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.