Hoşgeldiniz  

CEVİZ TAT İLE REKLAM ANLAŞMASI SAĞLADIK

Zafer Omay | 20 Mart 2015 | Genel, İşletmeler, Son Dakika

 CEVİZ TAT


Adres : BEŞKÖPRÜ MAH.ŞİMSEK SOKAK NO 8 SERDİVAN
Telefon : 0543 967 5465
Yetkili Kişi : ALP  SEZER
E-Posta Adresi : alp@ceviztat.com
Bölge :
  Web Sitesi: www.ceviztat.com
  Sipariş Ver:     sipariş Ver


 FİRMA HAKKINDA

Ceviz Tat Tarihçesi
Ceviz tat Cumhuriyet’in ilk yıllarında sakarya Şerefiye de üretim açısından ekili ceviz alanlarımızda başlamış ve yıllar boyunca kapasitesini geliştirip profesyonelliğe yönelik ve kaliteli ürün çıkarma açısından çalışmalar yapıp günümüze kadar ulaşmıştır. Öncelik olarak yerli üretimde bir numara olmak isteyen firmamız gelişmiş teknoloji ile üretim alınında kendi bünyesini geliştirip günümüze kadar ulaşmayı başarmıştır.
Şimdiler de üretimimiz yine sakarya çınardibi ve kışlaçay civarlarında yerli üretim yapıp kaliteli ceviz üretimlerine geçilmiştir.
 
Yıllar boyu tecrübe ile günümüze kadar gelmeyi başaran firmamız şimdilerde kapasiteyi geliştirmiş ve bilecik ceviz üretimi sağlamıştır. Yalova 4 , bilecik ve şebin ceviz üretiminde kaliteden ödün vermeden pazara sunmaktadır.. yerli cevizlerimizde herhangi bir katkı maddesi kullanmadan günümüzün en kaliteli ürünleri sağlamaktadır.
 
Ceviz Tat Hakkında ;
Yurt içinde yerli üretim ile Türkiye de kaliteden ödün vermeyen firmamız hem yurt içi hem yurt dışı müşterilerimizi tercihinin istediği şekilde istenilen miktarda ve zamanında temin edilmektedir.
Firmamızın asıl hedefi ise yurt içi ceviz üretimin de Türkiye’nin en kaliteli ürünlerini çıkartıp müşteri memnuniyetini sağlamak Türkiye’yi ceviz üretiminde ise ön sıralara yükseltmektir.
Bunlar için yaptığımız çalışmalar ise fidanlarımızın sağlıklı bir şekilde yetiştirilmesi, ürünlerin sağlık açısından yeterli
protein ve yağ oranları kontröl edilerek sürekli takip edilmesidir.
Kötü hava koşullarından korunması için ise aldığımız önlemler ve haşaretlere karşı uyguladığımız yöntemler ile hem ürünlerimizi korumamız ve onlara zarar vermeden bu uygulamalarımızı yapmamızdır.
Yalova 4 Ceviz
Ortalama meyve ağırlığı               12,9 gr.
İç ağırlığı                                  6,8 gr.
iç oranı                                      %53
iç ceviz yağ oranı                        %73
İç ceviz protein oranı                  %17

Kuru iç olarak tüketime elverişlidir.Eylül ayı sonunda hasat edilir. Yalova -1 ve Kaplan -86 çeşidin dölleyiciler


 

Şebin Ceviz
Ortalama meyve ağırlığı              9,40 gr.
İç ağırlığı                                  6,60 gr.
iç oranı                                      %63
iç ceviz yağ oranı                        %69,40
İç ceviz protein oranı                  %-

Çeşidin Tokat ili-Niksar İlçesi ekolojik şartlarında ortalama meyve ağırlığı 11,36 gr.iç ağırlığı 7,44 gr.iç randumanı %65,14 ve yağ içeriği ise %69.40 olarak belirlenmiştir.Eylül ayında hasat edilir.Tomurcuklar geç patlar iç kuru ceviz olarak tüketilmeye elverişlidir. Şebin çeşidi diğer yerli çeşitleri nazaran çok daha verimlidir.İnce kabuklu olması,erken meyveye yatması,iç cevizin kabuktan kolay ve bütün olarak çıkması , salkımda en az 2-4 adet meyve bulunmasõ bu çeşidin önemini arttırmaktadır. İç kurdu,sulama ve güneş yanıklığına karşın oldukça hassastır.Kabuğun kolayca kırılması nedeniyle taşınırken son derece dikkatli olunmalıdır.Çeşidin tozlayıcıları ;Bilecik,Yalova-3 ve Kr-2.dir.


 

Bilecik Cevizi
Ortalama meyve ağırlığı              9,40 gr.
İç ağırlığı                                  6,60 gr.
iç oranı                                      %63
iç ceviz yağ oranı                        %69,40
İç ceviz protein oranı                  %-

Tomurcuklar geç uyanır.Lezzetlidir.İçkuru ceviz olarak tüketilir.Eylül sonlarında hasat edilir.Bu çeşit daha çok Şebin ceviz çeşidi için tozlayıcı çeşit olarak kullanılmaktır.İç kurduna karşın Şebin çeşidine göre daha dayanıklıdır.Çeşidin tozlayıcıları Bilecik ve Yalova-3.dür.
1940 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Ocak 2020
P S Ç P C C P
« Ara    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Son Yorumlar

Son Yazılar

KÖŞE YAZARLARI
HAVA DURUMU


sonuclist

EN SON HABERLER

DOLAR
EURO
BIST
ALTIN
Su Sorunu
16 Vote
Internet Sorun
9 Vote
Yol Sorunu
5 Vote

Arşivler

©YASAL UYARI : Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir. StatCounter - Free Web Tracker and Counter
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
bahis siteleri