İlimizin İlk Hayvanat Bahçesi Arifiye’de Hizmete Giriyor…
35 okunma

İlimizin İlk Hayvanat Bahçesi Arifiye’de Hizmete Giriyor…

ABONE OL
06.05.2022 15:24
İlimizin İlk Hayvanat Bahçesi Arifiye’de Hizmete Giriyor…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Arifiye Belediye Başkanı  İsmail Karakullukçu, Gölya Tabiat Parkı’nın içerisinde  yer alan hayvanat bahçesinin ruhsat aldığını duyurdu.  Karakullukçu,  hayvanat bahçesi içerisinde 30 türden 500 hayvan bulunduğunu belirtti.

ŞEHRİN İLK HAYVANAT BAHÇESİ

Arifiye Karaaptiler Mahallesinde, Sakarya Nehri kenarındaki 400 dönümlük alan içerisinde inşa edilen Gölya Tabiat Parkı içerisinde; balık tutma alanları, yürüyüş yolları, mini hayvanat bahçesi, kır düğün salonu, mangal alanları, spor alanları, restoran, kafeterya ve market bulunurken, B Sınıfı Hayvanat Bahçesi Ruhsatı alarak Sakarya’daki ilk hayvanat bahçesi unvanına sahip oldu.

400 DÖNÜMLÜK ALAN

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu yaptığı açıklamada; “Karaaptiler Mahallesinde 400 dönümlük alan içerisinde inşa ettiğimiz Gölya Tabiat Parkında hayvanat bahçesi kuruyoruz. Bu Hayvanat Bahçesi Sakarya’da ilk ve tek olma özelliğini taşıyor. Şehrimizin ve İlçemizin bir hayvanat bahçesine ihtiyacı vardı. Bu projeyi hayata geçirmek bize nasip oldu. Gölya Tabiat Parkı içerisinde şuana kadar 30 türden 500 hayvan bulunuyor. Parkımızdaki 240 dönümlük gölün içerisinde turna, sazan, kızılkanat, karabalık gibi birçok balık türü bulunuyor” dedi.

VALİ KALDIRIM’A TEŞEKKÜR

Karakullukçu, “Göl, aynı zamanda birçok göçmen kuşa da ev sahipliği yapıyor. En kısa zamanda, parkımızdaki hayvan türü ve sayılarını da artıracağız. Gölya Tabiat Parkı, gerçekten vatandaşlarımızın gezmesi ve görmesi gereken muhteşem bir doğal yaşam alanı. Bu alanı oluştururken özellikle alanın doğallığını bozmamaya çalıştık. Bunu da gerçekleştirdiğimizi düşünüyoruz. Hayvanat bahçesi projemizi gerçekleştirirken bizlerden desteğini esirgemeyen başta Sakarya Valimiz Çetin Oktay Kaldırım olmak üzere emeği geçen herkese çok çok teşekkür ediyor, Vatandaşlarımızı Gölya Tabiat Parkımıza davet ediyorum” ifadelerine yer verdi.

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r
    300x250r