Kışlaçay Köyü Gençliğinden Kızılay ile El Birliği.
21 okunma

Kışlaçay Köyü Gençliğinden Kızılay ile El Birliği.

ABONE OL
08.02.2023 01:32
Kışlaçay Köyü Gençliğinden Kızılay ile El Birliği.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sakarya Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından depremzedelere yardım ulaştırmak için adeta yarışıyor.Hanlıköy Kızılay Şubesi başlatılan yardım kampanyasına yoğun destek veren vatandaşların el birliği ile hazırlanan tır yardım malzemesi deprem bölgelerine gönderiliyor.

Atatürk Spor Salonu’nda yardımlar çığ gibi büyüdü.

Atatürk Spor Salonu’nda yardımları toplamayı sürdürüyor. “Afet bölgesine ulaşan ekiplerin tespitlerine göre; İçme suyu, hazır gıda, uyku tulumu, tüplü ısıtıcı, çadır başta olmak üzere tüm yardımlarınızı, Atatürk  Spor Salonu’na bırakabilirsiniz. Her türlü yardım malzemesi gruplandırılarak kolileniyor ve sonrasında deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere tırlara yüklenmeye devam ediyor” ifadeleri kullanıldı.

YARDIMLAR EL BİRLİĞİ İLE HAZIRLANIYOR

Yola çıkan tırların yanı sıra Hanlıköy Kızılay yardım toplama noktalası ise bu akşam Kışlaçay Köyü Gençliği ve yardımsever vatandaşların elleriyle özenle paketledikleri koliler gönüllü vatandaşlar; toplama noktalarına istiflenen yardımları özenle ayrıştırılarak; gıda, hijyen, barınma, giyim ve hazır yiyecek malzemeleri olarak paketlemeye devam ediyor.

KIŞLAÇAY KÖYÜ GENÇLİĞİ KIZILAY İLE EL BİRLİĞİ.

Kışlaçay Köyü Gençliği ve yardımsever vatandaşların elleriyle özenle paketledikleri koliler gönüllü vatandaşlar; toplama noktalarına istiflenen yardımları özenle ayrıştırılarak; gıda, hijyen, barınma, giyim ve hazır yiyecek malzemeleri olarak paketlemeye devam ediyor.

Kışlaçay Köyü Gençlik Başkanı Tahsin Sönmez : 10 ilimizi sarsan Maraş merkezli ama bir uçta Malatya bir uçta Adana’ya, İskenderun’a kadar Hataya kadar yani binlerce evin yıkıldığı ve binlerce insanın vefat ettiği bir depremle. Sındırgı bu tür afetlerde her daim o kadirşinaslığını o birlik ve beraberliğini gösteriyor. Bu akşam gençlik olarak deprem bölgesine ulaşılmak üzere gelen malzemeleri indirip  ayrı ayrı kolilediklerini belirterek. Battaniyeler bir yerde, elbiseler bir yerde, gıdalar başka bir yerde  bunlar burada paketleniyor ve tıra yükleniyor dedi.

ŞENOL KUTLU AÇIKLADI : YILMAZLAR KUM HAFRİYAT’DAN İŞ MAKİNASI.

Arifiye Kışlaçay Mahallesi Halkından Şenol Kutlu : Yılmazlar Kum Hafriyat İş Makinası tırı deprem bölgesine hareket etti. O bölgede 2 ay bir çalışma gerçekleştireceklerini belirten Kutlu Milletimizin Başı Sağ olsun dedi..

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r
    300x250r