Hoşgeldiniz  

Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun?Hayırlı Cumalar!!

Zafer Omay | 13 Nisan 2018 | Son Dakika

Re­cep ayı­nın 27. ge­ce­si Mi­râc Ge­ce­si’dir. Mi­râc, mer­di­ven de­mek­tir. Ceb­râ­il aley­his­se­lâm ge­lip, Pey­gam­ber efen­di­mi­zi, 52 ya­şın­da iken, Re­cep ayı­nın 27. ge­ce­si, Mek­ke-i Mü­ker­re­me’­de Mes­cid-i Haram’dan, Ku­düs’te Mes­cid-i Ak­sa’­ya ve ora­dan gök­le­re gö­tür­dü.
İs­lâm âlim­le­ri bu­yur­du ki: “Mi­râc ruh ve ce­set ile bir­lik­te ol­du. Âyet-i ke­rî­me ile sa­bit ol­du­ğun­dan, Mek­ke’den Ku­düs’e gö­tü­rül­dü­ğü­ne inan­ma­yan kâ­fir olur.”
Re­sû­lul­lah “sal­lal­la­hü aley­hi ve sel­lem”, Mi­râc’­da Cen­ne­ti, Ce­hen­ne­mi, sa­yı­sız şey­le­ri gö­rüp, Kür­sî, Arş ve Ruh âlem­le­ri­ni ge­çip, bi­lin­me­yen, an­la­şı­la­ma­yan, an­la­tı­la­ma­yan şe­kil­de, me­kân­sız, za­man­sız, ci­het­siz, sı­fat­sız ola­rak Al­la­hü te­âlâ­yı gör­dü. Hiç­bir mah­lu­kun bi­le­me­ye­ce­ği, an­la­ya­ma­ya­ca­ğı ni­met­le­re ka­vu­şup bir an­da, Ku­düs’e ve ora­dan da Mek­ke-i Mü­ker­re­me’­ye gel­di.
Bu mü­bâ­rek ge­ce­de, di­ğer mü­bâ­rek ge­ce­ler gi­bi, ka­zâ na­maz­la­rı kıl­ma­lı, Kur’ân-ı ke­rîm ve ilmihâl oku­ma­lı, tev­be ve duâ et­me­li, din kardeşlerimizi, sâlih akrabaları ve âlim­le­ri zi­ya­ret et­me­li, fa­kir­le­ri se­vin­dir­me­li, dün­ya ve âhI­ret sa­ade­ti için, bü­tün Müs­lü­man­la­ra duâ etmeli. Mirâc Gecesi’ni ibâdetle geçirirken, gündüzünü de (yarın) oruçla geçirmelidir.

571 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Kasım 2019
P S Ç P C C P
« Eki    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Son Yorumlar

Son Yazılar

KÖŞE YAZARLARI
HAVA DURUMU


sonuclist

EN SON HABERLER

DOLAR
EURO
BIST
ALTIN
Su Sorunu
16 Vote
Internet Sorun
9 Vote
Yol Sorunu
5 Vote

Arşivler

©YASAL UYARI : Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir. StatCounter - Free Web Tracker and Counter
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
bahis siteleri