Site Rengi

DOLAR 6,8223
EURO 7,5691
ALTIN 379,35
BIST 105.520
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Sakarya 22°C
Gök Gürültülü

Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun?Hayırlı Cumalar!!

Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun?Hayırlı Cumalar!!
13.04.2018
409
A+
A-

Re­cep ayı­nın 27. ge­ce­si Mi­râc Ge­ce­si’dir. Mi­râc, mer­di­ven de­mek­tir. Ceb­râ­il aley­his­se­lâm ge­lip, Pey­gam­ber efen­di­mi­zi, 52 ya­şın­da iken, Re­cep ayı­nın 27. ge­ce­si, Mek­ke-i Mü­ker­re­me’­de Mes­cid-i Haram’dan, Ku­düs’te Mes­cid-i Ak­sa’­ya ve ora­dan gök­le­re gö­tür­dü.
İs­lâm âlim­le­ri bu­yur­du ki: “Mi­râc ruh ve ce­set ile bir­lik­te ol­du. Âyet-i ke­rî­me ile sa­bit ol­du­ğun­dan, Mek­ke’den Ku­düs’e gö­tü­rül­dü­ğü­ne inan­ma­yan kâ­fir olur.”
Re­sû­lul­lah “sal­lal­la­hü aley­hi ve sel­lem”, Mi­râc’­da Cen­ne­ti, Ce­hen­ne­mi, sa­yı­sız şey­le­ri gö­rüp, Kür­sî, Arş ve Ruh âlem­le­ri­ni ge­çip, bi­lin­me­yen, an­la­şı­la­ma­yan, an­la­tı­la­ma­yan şe­kil­de, me­kân­sız, za­man­sız, ci­het­siz, sı­fat­sız ola­rak Al­la­hü te­âlâ­yı gör­dü. Hiç­bir mah­lu­kun bi­le­me­ye­ce­ği, an­la­ya­ma­ya­ca­ğı ni­met­le­re ka­vu­şup bir an­da, Ku­düs’e ve ora­dan da Mek­ke-i Mü­ker­re­me’­ye gel­di.
Bu mü­bâ­rek ge­ce­de, di­ğer mü­bâ­rek ge­ce­ler gi­bi, ka­zâ na­maz­la­rı kıl­ma­lı, Kur’ân-ı ke­rîm ve ilmihâl oku­ma­lı, tev­be ve duâ et­me­li, din kardeşlerimizi, sâlih akrabaları ve âlim­le­ri zi­ya­ret et­me­li, fa­kir­le­ri se­vin­dir­me­li, dün­ya ve âhI­ret sa­ade­ti için, bü­tün Müs­lü­man­la­ra duâ etmeli. Mirâc Gecesi’ni ibâdetle geçirirken, gündüzünü de (yarın) oruçla geçirmelidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

bahis siteleri