Ölümlerin sebebi belli oldu..
19 okunma

Ölümlerin sebebi belli oldu..

ABONE OL
09.06.2021 00:25
Ölümlerin sebebi belli oldu..
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çark Deresi’nde yaşanan ve tedirginlik oluşturan balık ölümlerinin sebebi belli oldu. Balıkların, ekiplerce dere içerisinde yapılan balçık temizliği sonrasında oksijensizlikten öldüğü bildirildi. Büyükşehir Belediyesi ekipleri yaşanan ölümlerin azalması için Sapanca Gölü’nden dereye su pompalamaya başladı.

DERE TEMİZLİĞİ ESNASINDA OKSİJENSİZ KALAN BALIKLAR ÖLMÜŞ

Adapazarı ve Serdivan ilçesinden geçen Çark Deresi’nde dün yaşanan balık ölümleri tedirginlik oluşturdu. Dere içerisinde oluşan balçıkların temizlenmesi sonrasında oluşan ölümler ile alakalı gelişme yaşandı. Yetkililerden alınan bilgilere göre, dere içerisinde yapılan temizlik esnasında suyun bulanıklaşması ile birlikte oksijensiz kalan balıkların öldüğü bildirildi.

DEREYE SU POMPALAMAYA BAŞLANDI

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün inceleme başlattığı konuyla alakalı, Sakarya Büyükşehir Belediyesi ekipleri ise, derenin suyunun daha fazla berrak olmasını amaçlayarak ölümlerin daha fazla önüne geçilebilmesi için Sapanca Gölü’nden Çark Deresi’ne su pompalamaya başladı. Dün görülen ve endişe oluşturan balık ölümlerine bugün rastlanılmadı.

ŞU ANDA ÖLÜMLER GÖRÜLMÜYOR

Yaşanan balık ölümleri ile alakalı konuşan 67 yaşındaki vatandaş Nail Özer, “Bildiğim kadarıyla, 32 Evler tarafında Çark Deresi temizleniyor ve bu esnada oksijensizlikten balık ölümleri olabilir, başka bir şey olmaz yani. Birkaç günden beri görülen balık ölümleri bugün çok nadir görülüyor. Belki çalışmalar ertelenmiş olabilir, o yüzden ölümler durmuş olabilir, şu anda ölümler görülmüyor” ifadelerine yer verdi.

KAYNAK : https://www.haberlisin.com/gundem/olumlerin-sebebi-belli-oldu-h64774.html

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.