Randevulara Kota Mı Geldi? Bakan Koca Açıkladı.
39 okunma

Randevulara Kota Mı Geldi? Bakan Koca Açıkladı.

ABONE OL
13.09.2022 23:42
Randevulara Kota Mı Geldi? Bakan Koca Açıkladı.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerin randevu sistemiyle ilgili yeni bir uygulamanın başladığı iddiası gündem oldu. İddiaya göre devlet hastanelerinde 1 ay içerisinde en fazla 3 kere randevu alınabilecekti. Sosyal medyadaki iddialara ilişkin Sağlık Bakanlığından açıklama geldi. Açıklamada “MHRS’de bir kişinin aktif olarak üç randevusu bulunabilmektedir. Bu üç randevuya, kontrol muayeneleri dahil değildir. Kişi muayene oldukça, yeni randevu almasına bir sınırlama yoktur” ifadeleri kullanıldı.

Son zamanlarda randevu konusunda çok sayıda şikayetlerin geldiği devlet hastaneleriyle ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Sosyal medyada da yer alan iddialara göre Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerde 1 ay içerisinde en fazla 3 randevu alınabilecekti. İddialar hızla yayılırken konuya ilişkin resmi açıklama geldi. Açıklama Sağlık Bakanlığı tarafından yapıldı. MHRS randevularına yönelik herhangi bir yeni düzenleme yapılmadığını, kota getirilmesinin söz konusu olmadığını bildirdi. İşte detaylar…

“30 GÜNDE 3 RANDEVU ALABİLİRSİNİZ” UYARISI

Sosyal medyada hızla yayılan konuya dair Habertürk TV’de de iddialara ilişkin bazı bilgiler verildi.

“Bir ayda en fazla 3 randevu alınabilecek” söylentilerine ilişkin bazı detaylar aktaran muhabir Arzu Türkuçar, canlı yayında, Ankara’daki devlet hastanesindeki 3 farklı birimden randevu oluşturdu. Eylül ayı takvimi içerisinde 4. randevuyu almak istediğinde ise “30 günde en fazla 3 randevu alabilirsiniz” uyarısıyla karşılaştı. Ayrıca resmi bir açıklamanın da beklendiği ifade edildi.

RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, bazı basın yayın kuruluşlarında hastane randevularının aylık 3 randevu ile sınırlandırıldığına yönelik iddiaların gündeme getirildiği belirtildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Bakanlığımızca MHRS randevularına yönelik herhangi bir yeni düzenleme yapılmamış olup kota getirilmesi söz konusu değildir. Halihazırda mevcut uygulamaya göre, MHRS’de bir kişinin aktif olarak üç randevusu bulunabilmektedir. Bu üç randevuya, kontrol muayeneleri dahil değildir. Kişi muayene oldukça, yeni randevu almasına bir sınırlama yoktur. Ayrıca randevu cetveline dair planlama aylık değil 15 günlük yapılmaktadır.”

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.