RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’den ‘Aile’ Vurgusu
82 okunma

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’den ‘Aile’ Vurgusu

ABONE OL
18.09.2022 00:09
RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’den ‘Aile’ Vurgusu
1

BEĞENDİM

ABONE OL

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ”Aile Her Şeydir” temasına vurgu yaptı.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Aile Her Şeydir”’ temasına vurgu yaptı. Şahin, ” Ailenin temel yapısını tahrip etmeye çalışanlara karşı, kanunların verdiği yetkiyle birlikte sonuna kadar mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, Haber Global’de katıldığı canlı yayında, televizyon kanallarına uygulanan cezalara ilişkin açıklama yaptı.

Şahin açıklamasında; “Neden sadece muhalif kanallar ceza alıyor’ sorusu üzerine, “Kanalların tamamı ceza yemiyor ki, aykırılık tespit edilen programlar ceza yiyor. Ben nasıl idare edeceğim bu sistemi? Hükümet çizgisinde olan kanallar da ceza yiyor. 20’nin üzerinde kanala ceza verdik.’ dedi.

Şahin, ‘Cumhurbaşkanı tarafından kendilerine talimat geldiği’ iddialarına ilişkin ise, “Bize kimseden talimat gelmedi. Kurulumuz benimle birlikte 9 kişi. Üyelerimizin tamamı Meclis tarafından seçilir. AK Parti’den dört, CHP’den ve MHP’den ikişer kişi, bir tane de HDP’den gelen arkadaşımız var.

Çoğulcu bir yapı var, çıkan kararların talimata göre verildiği iddiaları mantıksız” açıklamasında bulundu.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.