Sakarya’nın İlk Sıfır Atık Belgesini Arifiye Belediyesi Aldı.
20 okunma

Sakarya’nın İlk Sıfır Atık Belgesini Arifiye Belediyesi Aldı.

ABONE OL
10.05.2022 06:24
Sakarya’nın İlk Sıfır Atık Belgesini Arifiye Belediyesi Aldı.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Arifiye Belediyesi tarafından hayata geçirilen Sıfır Atık Projesi kapsamında Atık Toplama Merkezi kuruldu…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kıymetli eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde yürütülen Sıfır Atık Projesi kapsamında Sakarya’da ilk  Sıfır Atık Belgesini Arifiye Belediyesi aldı.

Arifiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından Yukarı Kirazca Mahallesi’nde birinci sınıf atık toplama merkezi kuruldu.  Atık toplama merkezinde kâğıt, cam, pil, metal, tekstil, floresan ve hacimli atıklar toplanıyor ve geri dönüşümleri sağlanıyor. Uygulama şuan için pilot bölge seçilerek başlamış olup, ilerleyen zamanlarda ilçenin geneline yapılması hedefleniyor.

Arifiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğüne başvuru yapılmış,  Sakarya’daki İlk Sıfır Atık Belgesini almaya hak kazanılmıştır.

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu yaptığı açıklamada; “ Temizlik İşleri Müdürlüğümüz tarafından yapmış olduğumuz hizmetlerin yanına bir de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kıymetli eşi Sayın Emine Erdoğan’ın himayesinde yürütülen Sıfır Atık hizmetini getiriyoruz. Bu kapsamda Birinci Sınıf Atık Toplama Merkezimizi kurduk. Çalışmalarımıza hemen başladık.  İlçemizin muhtelif yerlerinde mobil atık toplama merkezlerini kurduk. Şuan için çalışmalarımıza pilot bölge uygulaması ile devam ediyoruz ancak yakın zamanda ilçe genelinde hizmet vereceğiz.  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğümüze gerekli başvurularımızı yaptık ve Sakarya’da ilk Sıfır Atık Belgesini alan Belediye olduk. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.” dedi.
    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r
    300x250r