Hoşgeldiniz  

Zafer Omay :Sevdamız Bir Gayemiz Bir Onun Adı Kışlaçay Mahallesi!!

Zafer Omay | 27 Ocak 2018 | Genel

Merhaba sayın Kışlaçay Medya takipçilerimiz 2005’ten günümüze gelen Bu Sevdayı siz değerli takipçilerim ile paylaşmak gereği duydum.

ÇAĞIN GERİSİNDE KALAN KIŞLAÇAY KÖYÜ

1999 ve 2002 li yıllara geri döndüğümüzde köyümüz sorunlarını az çok hepimiz hafızanızın bir yerine kazanmıştır. Depremden sonra köyümüzün yapılaşması artmış şehirde yaşayan vatandaşlarımız kışlaçay köyüne hane yapımına başlanmıştır asfalt ve içme suyu sorunumuz o günün sorunlarından biriydi.

2005 YILINDA KIŞLAÇAY AZBUZ İLK SOSYAL PLATFORM SİTEMİZ.

Kışlaçay azbuz ilk sosyal platform web sitesi Mustafa Akın,Recep Uysal, Zafer Omay tarafından kuruldu amaç kışlaçay köyünü çağın gerisinde bırakmamak köyümüzdeki sorunları ve haberleri sosyal platformdan duyurmak ve ses getirmek fotoğraf video gibi haberleri gurbetçilerimiz e izletmek ve Özlem projelerimizle sevdamızı herkese göstermekti sosyal platform sitemiz www.kislacayazbuz.com adresimiz bir haftada 17.000  tıklama alarak sevdamızı daha çok pekiştirdi o tarihlerde güzel projelere imza attık yeri geldi güldük yeri geldi üzüldük tabii ki hiçbir zaman pes etmedik dedik ya Kışlaçay Sevdasıydı bizimkisi.

ZAFER OMAY’IN KIŞLAÇAY SEVDASI VE KIŞLAÇAY MEDYA OLUŞUMU!!

2005’ten günümüze kadar içinde bulunduğum bu oluşumun her zaman Sevdası içerisindeyim köyümüzün çağın gerisinde bırakmamak için her zaman mücadele ettik. Köyümüzün birbirine yabancı olmama avantajı ile bu sevdayı en zirvede tuttuk ve kışlaçay medya profesyonel alt yapılı internet sitemizi kurduk tabii ki bu oluşumda emeği geçen tüm köy halkımıza teşekkürlerimi sunuyorum yardımlarını eksik etmeyen maddi manevi yanımızda olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

Dedelerimizin bize bıraktığı bu mirası Bizlerde evlatlarımıza kadar koruyacağımıza söz verdik ilkemizle kurduğumuz www.kislacay.com kışlaçay medya ve sloganı kışlaçay nerede biz oradayız profesyonel web sitemizde tüm dünyaya kışlaçay Köyü’nün güzel insanlarını ve doğanın bize sunduklarını projelerimizi tanıtmayı and içtik. Sevdamız ve Aşkımızı tüm dünyaya duyurduk ve başardık Özlem projemiz, havadan çekim projemiz, Benim evim benim mahallem ,360 sanal tur projemiz ve daha fazlası ile Sakarya’da çok konuşulan internet sitesi olmayı başardık.

SEVDA İÇİN AMATÖR MAÇ ÖZETLERİ VE CANLI YAYIN

Kışlaçay Sevdası içimize o kadar işlediki hiçbir ücret talep etmeden süper amatör Sevdamızın takımı kışlaçay Spor maçlarına ve canlı yayın projelerimiz ile tüm karşılaşmaları tüm sevenlerimiz de sunuyoruz maç özetlerini 5.000 ile 6.000 izleyiciye sunmak bu aşkın bir parçası.

SEVDAMIZIN ADI KIŞLAÇAY KÖYÜ

Kışlaçay Köyü Arifiye ilçesine bağlandıktan sonra ana yollarımız asfalt ara yollarımız parke taşı olmuştur Büyükşehir yasasından sonra köy statüsünden mahalle statüsüne geçildi ve Kışlaçay Mahallesi olarak değiştirildi.

KIŞLAÇAY SEVDASI DERNEK KURDURDU!!

Sakarya ili Arifiye ilçesi Kışlaçay mahallesinde yaşayanların 150 yıllık geleneklerin yaşatılması çalışmalar yapmak için ‘Kışlaçay Sevdası Derneği’ kuruldu.

Osmanlı imparatorluğu dönemi mensubu Müslüman Gürcü olarak adlandırılan topluluğun hak ve menfaatlerini korumak, örf ve geleneklerini yaşatmak için kurs, seminer, konferans ve panel gibi eğitim çalışmaları düzenlenerek ve gençlerin çalışma hayatında başarılı olabilmesi için  ‘Kışlaçay Sevdası Derneği’ kuruldu.

Derneğin geçici yönetim kurulu üyeleri; Kamil Turan, Mustafa Aldemir, Fatih Alişan, Ömer Gökdemir, Erdem Acar, Oğuzhan Omay, Sercan Sevinç yer aldı. Dernek tüzüğü 22 madde ve bir geçici maddeden ibarettir.

KIŞLAÇAY MEDYA SEVDAMIZIN BİRLİK VE BERABERLİKTEN GELEN GÜCÜ!

Kışlaçay Medya Yayın Yönetmeni olarak ilerlediğimiz bu yolda tüm kışlaçay sevdalılarından yanımızda olmalarını ve bu sevdamıza gönül vermelerini istiyoruz bu yolda bizler geçiciyiz  ama Kışlaçay Mahallesi evlatlarımıza bırakacağımız bu sevda kalıcıdır. Yaptığımız bu hizmeti gereksiz görenler veya başka işin mi yok diyenlere bir sözüm var ecdadımızdan gelen bu bayrağı yeni nesillere evlatlarımıza bırakacağız amacımız bu dedik ya bizler bu yolda geçiciyiz Kışlaçay Mahallesi kalıcıdır diye..

Bu işi severek yapıyoruz ne kadar olumsuz durumlarda olsa bu yolda yılmadık Her zaman dimdik durduk ve bazı şeyleri aştık ve bu sevda yok olmadıkça pes etmeden Kışlaçay Medya olarak devam edeceğiz. Sözlerime son verirken Bu Sevdaya Gönül veren tüm halkımıza teşekkürlerimi sunar. Her Daim Yanımızda Bu Sevdaya Gönül Vermelerini Dileriz.

….SAYGILARIMIZLA……

KIŞLAÇAY MEDYA

Kışlaçay Sevdası bütündür,zordur engellidir,dayanabilmektir,almak değil hep verebilmektir,üzülmektir üzmemektir,güvenmektir hoşgörmektir,ben değildir,”biz”dir.

621 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Kasım 2019
P S Ç P C C P
« Eki    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Son Yorumlar

Son Yazılar

KÖŞE YAZARLARI
HAVA DURUMU


sonuclist

EN SON HABERLER

DOLAR
EURO
BIST
ALTIN
Su Sorunu
16 Vote
Internet Sorun
9 Vote
Yol Sorunu
5 Vote

Arşivler

©YASAL UYARI : Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir. StatCounter - Free Web Tracker and Counter
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
bahis siteleri