Site Rengi

DOLAR 6,6189
EURO 7,2909
ALTIN 336,41
BIST 89.644
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Sakarya 11°C
Hafif Sağanak

10 Kasım Özlemle Anıyoruz!!!!

10 Kasım Özlemle Anıyoruz!!!!
09.11.2015
756
A+
A-

10 Kasım mesajları..

Şehirdeki protokol üyeleri Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 77. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

10 kasım ile ilgili görsel sonucuVali Hüseyin Avni Coş’un 10 Kasım Mesajı

“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 77. yıl dönümünde şükranla anıyoruz.

Atatürk; üstün niteliklere sahip bir komutan ve lider, dahi bir devlet adamı, eşsiz bir kahraman, büyük bir fikir ve eylem insanı olarak, insanlık tarihinin unutulmazları arasındaki yerini almıştır.

 

Hayatını milletimize adayan, olumsuz şartlar da bile eşine az rastlanır başarılara imza atan Büyük Atatürk, milletimizin onurlu yürüyüşünde en büyük rehberi olmuştur.

Atatürk, önderlik ettiği İstiklal Mücadelesiyle vatanın kurtarılmasını sağlarken, kurduğu Cumhuriyetle de, Türk Milletinin kendi devletinin sahibi olmasını ve özgüveni yüksek bir Millet olarak yücelmesinin yolunu açmıştır.

Cumhuriyet’in kuruluşuyla birlikte Türkiye’nin dünya sahnesinde hak ettiği yeri alabilmesi ve ilelebet payidar kalabilmesi yolunda, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin yol göstericiliğinde güçlü bir irade ortaya konulmuştur. Türkiye’nin çağdaş dünyayla bütünleşme gayretlerine yeni bir ruh veren Atatürk, modernleşme sürecinde önemli reformların hayata geçirilmesine öncülük etmiştir.

 

Türkiye Cumhuriyeti, O’nun gösterdiği, ilim ve fennin aydınlattığı yolda, gelişmesini sürdürmüş; güçlü ekonomisi, dosta güven, düşmana korku veren kahraman ordusu, tarihi ve kültürel değerleriyle dünya devletleri arasında hak ettiği yeri almıştır.

Şunu vurgulamak istiyorum ki; Türkiye’yi, Devleti ve Milleti ile yüceltmek ve muasır medeniyet seviyesinin üstüne taşımak, bugünkü nesillerin olduğu gibi gelecek nesillerin de en önemli ideali olacaktır.

 

Türk Milleti, insanlığın ortak değerlerine, uygarlığın şekillenmesine büyük katkıda bulunmuş, tarihe ve insanlığa mal olmuş bir lider olan Atatürk’ü yetiştirmiş yüce bir Millettir.

 

Türkiye’nin, Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yılında dünyanın en büyük ekonomileri arasına girmiş, evrensel değer ve ilkeleri tam anlamıyla hayata geçirmiş, huzurlu, güvenli, müreffeh ve örnek bir ülke mertebesine yükseleceğine inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Atatürk’ü, O’nun şahsında silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve şükranla anıyoruz.

 

Ruhları Şad Olsun.”

Belediye Başkanı Hüseyin Genç Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 77.’nci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü 77.ci ölüm yıldönümünde rahmet ve minnetle anıyorum.

 

Aziz Milletimizin, Anadolu topraklarından silinmek istenildiği bir dönemde başlattığı Kurtuluş Savaşı’nı zaferle sonuçlandıran Atatürk, millet iradesine dayalı Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarak, yepyeni bir çığır açmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük ideali, temellerini attığı Türkiye Cumhuriyetini muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmaktır. Milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, milli birlik ve beraberlik içerisinde ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkartarak yaşatma azim ve kararlılığını tüm dünyaya göstermiştir.

 

Türkiye Cumhuriyeti gibi onurlu bir mirası bizlere bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, çalışma ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi bir kez daha minnet, şükran ve saygıyla anıyor, Allah’tan rahmet diliyorum” ifadelerine yer verdi.

 

 

AK Parti 25. Dönem Sakarya Milletvekili Ali İnci, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve özlemle andıklarını belirtti.

 

İnci, Atatürk’ün sadece milletimizin değil, bütün insanlığın sevgisini ve saygısını kazanmış bir lider olduğuna dikkat çekerek ” Bir milletin kaderinin nasıl değişebileceğini dünya tarihine yazdıran Atatürk’ün “bu ulusa ve ülkeye hizmet görevi bitmeyecektir.’sözünü daima ilke edindik. Atatürk’ün gösterdiği hedefte ilerleyerek, daha müreffeh bir Türkiye için çalışacağız. Kendisini ölümünün 77. Yılında bir kez daha saygıyla ve rahmetle anıyoruz. “dedi.

 

 

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Cumhuriyet’in kurucusu, büyük devlet adamı ve büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 77. yıldönümünü dolayısıyla bir mesaj yayınladı

 

Başkan Püsküllü mesajında “Türk Milletinin yetiştirdiği en büyük liderlerinden biri olan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk?ün aramızdan ayrılışının 77. yıl dönümünde saygı, özlem ve minnetle anıyoruz. Bizlere düşen en büyük görev, Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşımaktır. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Atatürk’ü ebediyete intikalinin 77. yıldönümünde bir kez daha rahmetle ve saygıyla anıyorum” Dedi.

 

Rektör Elmas’ın 10 Kasım Mesajı

 

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Rektör Elmas mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

“TBMM’nin ilk Başkanı, Kurtuluş Savaşı’mızın Başkomutanı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu yüce önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 77. yılında Türk Milleti ve Sakarya Üniversitesi ailesi olarak sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz.

 

Sergilediği istiklal mücadelesiyle dünyanın tüm mazlum milletlerine esin kaynağı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir komutan olarak takdire şayan vasfının devlet adamlığıyla da örnek alınacak özellikler göstermesi, fikirleri, başarıları, eserleri, ilke ve devrimleriyle, bütünleştirici yapısı ve bilimi rehber alan öngörüsü ile Dünya liderleri arasında seçkin yerini alması bizim için bir gurur ve övünç vesilesidir.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, önderlik ederek zafere ulaştırdığı milli mücadele ile, Türk tarihinin altın harflerle yazılı sayfalarını oluşturmuştur. Bu sayfalar, bugün Türk gençliğinin güç ve ilham kaynağıdır. Türk gençliği, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü daha çok anlayarak ve Mustafa Kemal’in açtığı yoldan yürüyerek Cumhuriyet’i sonsuza kadar yaşatacaktır.”

 

Sapanca Belediye Başkanı Doç.Dr.Aydın Yılmazer’in 10 Kasım Mesajı

 

Sapanca Belediye Başkanı Doç.Dr.Aydın Yılmazer Atattürk’ün vefatının 77 yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Mesajında “Cumhuriyetimizin kurucusu Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk’ ü vefatının 77. yıldönümünde saygı ve minnetle anıyorum.
Tüm Dünya’ nın mazlum milletlerine ilham kaynağı olacak şekilde, Kuvai Milliye ruhuyla sürdürdüğü Milli Kurtuluş Savaşı’ mız bugün hala tüm Dünya milletlerinin takdirini toplamaktadır. Fakru zaruret yıllarında ülkemizin kuruluşunda Türk Milleti için tutuşturduğu kalkınma ateşi, bugün bize ilham vermeye devam etmektedir. Milli Kurtuluş Savaşı sonrası günlerde onun sayesinde ülkemizin şiarı olan ?’Yurtta Sulh, Dünya’ da Sulh”, Türk Milleti’ nin tarihin şanlı şafaklarından derlediği ruh, maneviyat ve kahramanlık düşüncemizin beslendiği evrensel bir değer haline gelmiştir.
Bir 10 Kasım gününde daha Mustafa Kemal Atatürk’ ü ve ülkemizin kurtuluşunda emeği geçmiş tüm şehitlerimiz ve gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle yad ediyoruz” dedi.

 

 

Sakarya Genç Girişimciler ve İşadamları Derneği (SakaryaGİAD) Başkanı Gökhan Korkmaz’ın mesajı: 

 

Büyük kurtarıcımız ve liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk!
Hayata geçirdiği devrimler ile Türk ulusuna çağ atlatmış, Türkiye Cumhuriyeti’nin dünya devletleri arasında saygın konuma yükselmesine vesile olmuştur.
İçine birçok şeyi sığdırdığı kısa yaşamının en son anına kadar memleketine hizmet etmiş olan bu büyük lider; ?Benden sonra beni benimsemek isteyenler bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevi mirasçılarım olurlar” diyerek kurduğu cumhuriyete sahip çıkılmasını ve bunun ise çok çalışılarak bilimde ileri bir seviyeye çıkılması suretiyle gerçekleşeceğini ifade etmiştir.
İşte bu yüzden bütün 10 Kasım’lar, Atatürk’ün fikirlerinin en iyi bir şekilde anlaşılarak tatbik edileceği günler olarak kalmalıdır.
Her 10 Kasım’da olduğu gibi bu 10 Kasım’da da Atatürk’e olan bağlılığımızı ve sevgimizi ortak düşünce ve duygularla bir kez daha dile getiriyor, büyük önderimizi özlemle anıyoruz.
Sen ebedi mekânında rahat uyu! Bizler emanet ettiğin Türkiye Cumhuriyeti’ne her zaman olduğu gibi gönülden sahip çıkacak ve sana layık bir ulus olmaya devam edeceğiz.
Bu duygular ile bir sözünü daha hatırlatmak istiyoruz. ” Bütün ümidim gençliktedir ” sözün doğrultusunda kurucusu olduğumuz derneğimiz SAKARYAGİAD’ ın yönetim kurulu ve tüm üyeleri adına seni minnet ile anıyoruz.

 

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

bahis siteleri