Kışlaçay Mahallesinde Kışlık Hazırlıklar Başladı!!
21 okunma

Kışlaçay Mahallesinde Kışlık Hazırlıklar Başladı!!

ABONE OL
15.09.2022 22:40
Kışlaçay Mahallesinde Kışlık Hazırlıklar Başladı!!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kışlaçay’lı Hanımlarının Kış Hazırlıkları Başladı

Arifiye İlçesi Kışlaçay Mahalles hanımları Ramazan’dı, bayramdı derken  şimdide kış hazırlıkları başladı…

Sohbet ve Dostluk

Büyük şehirlerde nerede ise unutulan kış hazırlıkları eskisi kadar olmasa da Kışlaçay Mahallesinde devam ettirilmeye çalışılıyor. Mahalledeki tüm kadınların birleşerek kışlık ihtiyaçlarını karşılama mahiyetinde olan bu hazırlık hem ihtiyaçların giderilmesine vesile olurken hem de hanımlar arasındaki sohbet, dostluk ve diyaloğun artmasına vesile oluyor.

Kurban bayramın’dan sonra özel hazırlanan yufkalardan sonra hanımları Kış telaşesi erken başladı. Hanımlar ellerindeki mahareti konuşturarak kışlık makarma, tarhana, salça ve marmelat vb. ihtiyaçlarını gidermeye başladı.

Tatlı Yorgunluk

Yapım aşaması zahmetlide olsa sofraya geldiğinde  ayrı bir tadı olan ev yapımı tarhana ve makarna yaptıklarını söyleyen bayanlar;  “Bu iş için evimizin önünde toplanarak kışlık veya diğer ihtiyaçlarımızı gidermeye çalışıyoruz. Çalışma esnasında oluşan yorgunluğumuzu ise “Gülü seven dikenine katlanır” misali katlandıklarını belirten bayanlar; böyle güzelliklerin oluşması için bu zahmetleri görmek ve yaşamak da ayrı bir güzellik olduğunu belirterek yaptığımız sohbet ve diğer yapılan hamur işlerini gördükçe zaten atmış oluyoruz” dedi.

 Zafer OMAY-Kislacay.com
En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.