Mollaköy Köprüsü 8 aydır kapalı..
7 okunma

Mollaköy Köprüsü 8 aydır kapalı..

ABONE OL
27.06.2022 23:04
Mollaköy Köprüsü 8 aydır kapalı..
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Arifiye ‘de bulunan Mollaköy Köprüsü güvenlik nedeniyle ulaşıma kapatılmıştı.Yaklaşık 8 aydır farklı güzergah kullandıklarını ifade eden vatandaşlar ” Köprünün ne zaman ulaşıma açılacağını merak ediyoruz..Yetkililerden bu konu hakkında hem bilgilendirme hem de çözüm bekliyoruz”dedi

GÜVENLİK GEREKÇESİYLE

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı 3 Kasım 2021 tarihinde Mollaköy Köprüsünü güvenlik gerekçesiyle hizmete kapatmıştı. Yaklaşık 8 aydır alternatif güzergahları kullanan vatandaşlar, köprünün ulaşıma kapatıldığını ancak aylardır herhangi bir onarım işlemi gerçekleşmediğini dile getirdi. Köprü için 25 Mayıs 2022 tarihinde ihaleye çıkılmış fakat ihale iptal edilmişti.

YENİDEN İPTAL EDİLDİ

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, 20 Haziran Pazartesi günü Mollaköy Köprüsü için yeniden ihaleye çıkılacağı açıklanmıştı. 20 Haziran’da gerçekleşmesi planlanan ihale yeniden iptal edildi. Bölge halkının sabırsızlıkla beklediği ihalenin yeniden iptal olması sonucunda Yenihaber gazetesini arayan vatandaşlar, “Yaklaşık 8 aydır hiçbir işlem yapılmadı. Artık köprüyü kullanmak istiyoruz” diyerek tepki gösterdi.

ARTIK ÇÖZÜM BULUNSUN

Büyükşehir Belediyesi’nin ihaleye çıktığını ancak gerçekleştirilecek ihalelerin iptal olması sonucunda mağdur olduklarını ifade eden vatandaşlar, “Artık bu duruma bir çözüm bulunsun. Bildiğimiz kadarıyla iki kere ihaleye çıkıldı. İkisi de iptal edildi. Köprünün ne zaman ulaşıma açılacağını merak ediyoruz. Yetkililerden bu konu hakkında hem bilgilendirme hem de çözüm bekliyoruz” diyerek çözüm artık çözüm istiyorlar.

Kaynak : https://www.sakaryayenihaber.com/haber/11256994/mollakoy-koprusu-8-aydir-kapali


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.