Sakarya’daki hastanelerde normale dönüş başladı.
6 okunma

Sakarya’daki hastanelerde normale dönüş başladı.

ABONE OL
28.06.2021 14:24
Sakarya’daki hastanelerde normale dönüş başladı.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sakarya’da azalan vaka sayıları nedeniyle ilçe hastanelerinde bulunan Kovid-19 servislerinin kapatılması kararı alındı.

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü Sakarya’da her geçen gün biraz daha azalan vakalar sonrasında ilçe hastanelerinde Kovid-19 virüsü taşıyan hastalar için ayrılan bölümleri kapatma kararı aldı.

Mevcut alt yapının korunacağı servisler diğer servislerden ihtiyaç olunan bölüme kaydırılacak.

Kovid-19 servislerinde görev yapan personel de artık normal görev yerlerine dönebilecek.

YENİKENT NORMALE DÖNECEK, ESKİ DOĞUMEVİ PANDEMİ OLARAK DEVAM EDECEK
Öte yandan ilçe hastanelerinde yaşanan bu olumlu gelişme ile MHRS ( Merkezi Hekim Randevu Sistemi)’ de oluşan yoğunlukta azalmış olacak. Alınan bilgilere göre ilçe hastanelerini Yenikent Devlet Hastanesi takip edecek. Yenikent’in de normale dönmesinin ardından Sakarya’da Kovid-19 hastalarının tedavileri Pandemi hastanesine dönüştürülen Sakarya  Eğitim Araştırma Hastanesi eski Doğumevi’nde devam edecek…

AMBULANSLA TOMOGRAFİ BİTTİ
Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bulunan ve bir süre önce ihaleye çıkarak yeni bir firmaya teslim edilen Acil Tomografi servisi değişim sürecinde aksaklıklardan dolayı, hastanenin kendi servisi ise x-ışın tüpü bittiği için bir süredir hizmet veremiyordu. Bu durumda hastalar tomografi için ambulans ile Korucuk’a götürülüp getiriliyordu. Son gelen bilgilere göre SEAH’ta tomografi sorunu bitti. Yeni ve son teknoloji bir cihazın geldiği hastane artık hastalarına bu hizmeti vermeye başladı. Öte yandan diğer hastanelerde de bu tür bir sorunun olmadığı aktarıldı.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.